Kontakt

Välkommen till Svenska Båtunionen (SBU)

Här hittar du nummer till vårt kansli, båtklubbssupport, Nämnden för Båtlivsutbildning (NFB) samt tidningen Båtliv.

Kansliet är beläget på af Pontins väg 6, på Djurgården i Stockholm. Vi som arbetar här är SBU:s personal samt personal för NFB- Nämnden för Båtlivsutbildning, som också har sitt kansli hos oss. SBU:s kanslis öppettider är vanligtvis 9-15 må-to samt 9-12 på fredagar. Vid besök, vänligen ring innan. Under sommaren har vi stängt v 29-31.

Peter Karlsson

peter

Verksamhetschef
peter@batunionen.com
+468 – 545 859 61

Cecilia Obitz

Cecilia

Ekonomiansvarig
cecilia@batunionen.com
+468 – 545 859 63

Patrik Lindqvist

patrik

IT-ansvarig
patrik@batunionen.com
+468 – 545 859 64

Lisa Possne Frisell

mini5

Kommunikationsansvarig
lisa@batunionen.com
 +468 – 545 859 66

Mari-Ann Johansson

mari-ann

Administratör SBU och NFB
mari-ann@batunionen.com
+468 – 545 859 65

Björn Lagerman

bjorn2

Projektansvarig NFB
bjorn@batunionen.com
+468 – 545 859 62

Simon Vinokur

simon

Projektledare, Integrationssegling
simon@batunionen.com
+46 70 425 38 35

 

Lars-Åke Redéen

2014_Lars-Ake_Redeen_liten

Chefredaktör, tidningen Båtliv
lars-ake.redeen@batliv.se 
+46- 708 297 800