CM Downloads

Välkommen till Svenska Båtunionen (SBU)

Här hittar du nummer till vårt kansli, båtklubbssupport, samt tidningen Båtliv.

Kansliet är beläget på af Pontins väg 6, på Djurgården i Stockholm. Vi som arbetar här är SBU:s personal, som också har sitt kansli hos oss. SBU:s kanslis öppettider är vanligtvis 9-15 må-to samt 9-12 på fredagar. Vid besök, vänligen ring innan. 

 

 

Båtklubbssupporten:

Här kan du ställa frågor till oss inom det område du undrar över

BAS-support

bas

Support för administrationsverktyget BAS
bas-support@batunionen.com

 

SBU Sjösäkerhet

sjosakerhet

För frågor kring säkerhet på sjön i klubb, hamn och varv
sakerhet@batunionen.com

 

SBU Juridik

juridik

Frågor kring båtklubbsjuridik
juridik@batunionen.com

 

SBU Registrator

registrator

Skicka handlingar, motioner, remisser etc. för diarieföring hit.
registrator@batunionen.com

 

SBU Båtmiljö

miljo

För frågor kring båtmiljö
miljo@batunionen.com

 

Tips och nyheter

nyheter

Vad ska vi uppmärksamma?
content@batunionen.com

 

Vi arbetar på SBU:

Peter Karlsson

hk508xeycydtkawe4ezp

Verksamhetschef

Verksamhetsfrågor, press, marknad
peter@batunionen.com
+468 – 545 859 61

Patrik Lindqvist

patrik

IT-ansvarig

BAS, Internationella certifikat
patrik@batunionen.com
+468 – 545 859 64

Cecilia Obitz

Cecilia

Ekonomiansvarig

ekonomi och båtklubbslån
cecilia@batunionen.com
+468 – 545 859 63

Mari-Ann Johansson

mari-ann

Administratör 

SBU konferens & administration
mari-ann@batunionen.com
+468 – 545 859 65

Lisa Possne Frisell

mini5

Kommunikationsansvarig

kommunikation, web, sociala medier
lisa@batunionen.com
 +468 – 545 859 66

Emma Sunne

miljokonferens

 

 

 

Projektledare 

Havstulpanvarningen, Båtmiljö.se
emma@batunionen.com

 

Lars-Åke Redéen

2014_Lars-Ake_Redeen_liten

Chefredaktör, tidningen Båtliv (finns ej på kansliet)

Tips, frågor om tidningens innehåll
lars-ake.redeen@batliv.se 
+46- 708 297 800